Информация Ленинской ОГНИ

 

  Строк подання   звітності за травень 2014 року пересено до 30 червня

Роз’яснили у прес-службі Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області.

Враховуючи значну кількість звернень платників податків Донецької і Луганської областей про неможливість своєчасного подання податкової звітності за травень 2014 року до контролюючих органів, з урахуванням пункту 5.4 Наказу № 1044, Міністерство доходів і зборів продовжило граничний термін подання податкової звітності за травень 2014 року з 20 червня 2014 року до 30 червня 2014 року включно для платників податків, у яких відсутня можливість своєчасного подання такої звітності на відповідній території України у зв’язку з проведенням антитерористичної операції.

Про особливості подання звітності в умовах дестабілізації ситуації в країні

            Розповіли у прес-службі Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області.

            У разі неможливості подання декларації платником податків особисто або уповноваженою особою, така декларація може бути надіслана органу доходів і зборів поштою або засобами електронного зв’язку в електронній формі.

            В Міндоходів нагадали, що податкова декларація подається за звітний період в установлені строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків в один з таких способів:  особисто платником або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. 

            При поданні   податкової звітності в електронній формі слід керуватись Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженою наказом ДПА від 10.04.08 р. № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 16.04.2008  за №320/15011.

В Міндоходів розповіли, які документи повинні бути на місці торгівлі

            Суб’єкти підприємницької діяльності  - фізичні особи  на загальній системі оподаткування повинні обов’язково мати на торговому місці наступні документи:

- книга обліку доходів та витрат;

- книга обліку розрахункових операцій;

- виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

- торговий патент, ліцензії;

- свідоцтва платника ПДВ (у разі, якщо суб’єкт господарювання зареєстрований платником ПДВ);

- трудові угоди з найманими працівниками (у разі використання найманої праці).

            Ці норми регламентуються наступними положеннями, зокрема  п. 177.10 ст. 177 розділу ІV Податкового кодексу України, де передбачено що фізичні особи – підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів та витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

            Також, фізичні особи – підприємці застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського та послуг» із змінами та доповненнями.

            Згідно до ст. 267 розділу ХІІ ПКУ фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, які здійснюють торгівельну діяльність у пунктах продажу товарів, зобов’язані придбавати торгові патенти.

 

З червня 2014 року оновлено Порядок обліку платників податків і зборів

            Відповідно до наказу Міністерства фінансів України №462 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів» оновлено форми окремих реєстраційних документів, - звертають увагу фахівці Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області.

            Наказ Мінфіну № 462 набув чинності  6 червня 2014 року. Тому платникам податків варто взяти до уваги, що від цього моменту оновлено наступні форми реєстраційних документів:

- Довідка про взяття на облік платника податків (форма №4-ОПП);

- Довідка про зняття з обліку платника податків (форма №12-ОПП);

- Заява для юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів (форма №1-ОПП);

- Заява про реєстрацію постійного представництва нерезидента в Україні як платника податку на прибуток (форма №1-РПП);

- Реєстраційна заява для самозайнятих осіб (форма №5-ОПП);

- Заява про ліквідацію або реорганізацію платника податку (форма №8-ОПП);

- Довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів (форма №22-ОПП).

Фіксований сільськогосподарський податок буде змінено з 2015 року

            Для платників фіксованого сільськогосподарського податку передбачені зміни у порядку визначення бази оподаткування цим податком з 1 січня 2015 року, а саме: запровадження індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь для визначення бази оподаткування ФСП. Повідомили у прес-службі Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області.

            Новою редакцією п. 303.1 Податкового кодексу України  визначено, що базою оподаткування ФСП для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розд. ХІІІ цього Кодексу.

            Базою оподаткування податком для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) є нормативна грошова оцінка одного гектара ріллі в АР Крим або в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розд. ХІІІ цього Кодексу.

            Наведені зміни, які наберуть чинності з 2015 року, встановлено п. 28 розд. І Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні»№ 1166-VII   від  27.03.2014р.

Електронні сервіси Міндоходів – додаткова зручність для платників

Зазначив заступник начальника Ленінської ОДПІ   у м. Луганську Головного управління Мнідоходів у Луганській області Анатолій Шевчук.

Він повідомив, що на офіційному веб-порталі Міндоходів України (http://minrd.gov.ua/) розміщена велика кількість електронних сервісів, за допомогою яких платники можуть знайти багато корисної інформації, а саме:

«Електронний кабінет платника податків» - це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді; переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом.

«Інформаційно-довідковий ресурс» – сервіс, в якому у формі питань-відповідей представлена офіційна позиція Міністерства по всіх напрямах чинного податкового, митного законодавства.

Сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків.

«Реєстр платників ПДВ» - щоденно оприлюднює дані про реєстрацію платників ПДВ, а інформацію про анульовані реєстрації можна  отримати скориставшись меню «Анульовані свідоцтва платників ПДВ».

«Пульс» - упередження неякісного обслуговування платників, вирішення  суперечливих питань,  що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю чи митного оформлення.

«Декларування on-line» - надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи  підприємцям та громадянам в електронному вигляді.

«Реєстр страхувальників» - інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер  та  клас професійного ризику.

             Сайт містить повну інформацію про становлення та діяльність Міністерства доходів і зборів України, структуру та напря­ми його роботи, відомості про керівництво», - зазначив Анатолій Михайлович.

Від власників нових транспортних засобів до бюджету надійшло понад 300 тисяч гривень

Протягом п'яти місяців цього року до місцевого бюджету надійшло 309 тис. грн. збору за першу реєстрацію транспортного засобу. Значну частину цієї суми сплатили юридичні особи - 287 тисяч гривень. Повідомив   заступник начальника Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області Антон Чиж.

Він нагадав, що платниками збору за першу реєстрацію транспортного засобу є підприємства та громадяни, які здійснюють першу реєстрацію транспортних засобів Україні, зокрема: колісних транспортних засобів, суден, літаків і вертольотів.

Водночас, від сплати цього збору звільняються легкові автомобілі інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 кубічних сантиметрів, що придбані за рахунок бюджетних коштів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України, транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.

З листопада 2014 року спрощується процедура відкриття бізнесу

            Основні аспекти спрощення – реєстраційний збір за проведення держреєстрації    юрособи та фізособи-підприємця не справлятиметься, електронний цифровий підпис під час держреєстрації відміняється, а використання печаток буде добровільним. Повідомили у прес-службі Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області.

            Водночас, збір залишається тільки за держреєстрацію змін, що вносяться до установчих документів юридичних осіб, а також імені або місця проживання фізичної особи-підприємця.

            Також передбачено скасування норми, за якою, в разі відмови в проведенні держреєстрації юридичної особи чи фізичної особи-підприємця, реєстраційний збір не повертається. Зокрема, держреєстратор, крім органів доходів і зборів, органів статистики та Пенсійного фонду, повідомлятиме і фонди соціального страхування про факт держреєстрації юридичної чи фізичної особи-підприємця.

            Фахівці відомства зазначали, що розширено обсяг відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, до яких надається доступ на офіційному сайті спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації. Так, наявність повноважень для вчинення правочинів від імені юридичної особи можна буде легко перевірити за інформацією з ЄДР через мережу Інтернет. Крім того, скасовано обов’язкову наявність печатки у суб’єктів приватного права.

            Ці зміни передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15 квітня 2014 року №1206-VII.

Хто може бути «спрощенцями» другої групи нагадали у Міндоходів

            До платників єдиного податку другої групи належать фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку чи населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності певних критеріїв. Це, зокрема, кількість найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб, а обсяг доходу не перевищує 1 мільйон гривень. Повідомили у прес-службі Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області.

            Разом з цим вимоги, встановлені для другої групи, не поширюються на  фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи-підприємці належать виключно до третьої або п’ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

            Фізичні особи-підприємці, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), не можуть обрати спрощену систему оподаткування.

З 1 липня 2014 року відсотки за депозитами будуть оподатковуватись

            Повідомили у прес-службі Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області.

            Так, дохід фізичної особи у вигляді процентів, нарахованих на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, а також процентів, нарахованих на внесок (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці, не оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб, якщо сума відсотків не перевищує на рік 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого законом на 1 січня звітного року (у 2014 році — 20706 гривень).

            Водночас, якщо база оподаткування звітного податкового року (для процентів з вирахуванням  17 прожиткових мінімумів):

- не перевищує 204 прожиткових мінімуми (у 2014 році - 248472 грн.) - до суми перевищення застосовується ставка 15 %;

- у разі перевищення 204, але не більше 396 прожиткових мінімумів (у 2014 році - 482328 грн.) - до суми перевищення застосовується ставка 20 %;

- у разі перевищення 396 прожиткових мінімумів - до суми перевищення застосовується ставка 25 %.

            Утримувати і перераховувати до бюджету податок на доходи зобов’язані кредитні спілки та інші організації, що виплачують проценти фізичній особі.

            Банківські установи звільнені від зобов’язання утримувати і перераховувати податок із суми доходу у вигляді процентів, але повинні подавати інформацію до органів Міндоходів за встановленою формою (№ 1ДФ). У ній банки тільки зазначатимуть суму доходу у вигляді нарахованих процентів. А сума податку повинна бути сплачена фізичною особою самостійно, за результатами подання річної декларації про майновий стан і доходи.

Понад 300 неоформлених працівників виявили фахівці Ленінської ОДПІ

            Протягом січня-травня 2014 року у 7 суб’єктів господарювання виявлено 330 неоформлених працівників, працю деяких вже легалізовано. За результатами перевірок до бюджету донараховано понад 2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Повідомила заступник начальника Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області Тетяна Осипенко.

            «Деякі підприємці виплачують тільки мінімальну заробітну плату, іншу частину виплачують готівкою у так званих "конвертах". Факти подібної подвійної бухгалтерії іноді фіксуються і на підприємствах. А у результаті виплати зарплати нижче мінімального рівня, як правило, завжди страждає працівник, який давши згоду працювати за таких умов, позбавляє себе фінансової стабільності та впевненості у завтрашньому дні», - зазначила податківець.

            Тетяна Володимирівна нагадала, що за телефоном - 58-68-73 мешканці Ленінського та Кам’янобрідського районів міста можуть повідомити про виплату заробітної плати в «конвертах».

В Міндоходів розповіли хто повинен сплачувати екологічний податок

            Платниками екологічного податку (далі – податок) є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

     викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

     скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;

     розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання);

     утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

     тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

     Податок, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі використання палива, утримується і сплачується до бюджету податковими агентами, до яких належать суб’єкти господарювання, які:

     здійснюють торгівлю на митній території України паливом власного виробництва та/або передають замовнику або за його дорученням іншій особі паливо, вироблене з давальницької сировини такого замовника;

     здійснюють ввезення палива на митну територію України.

В Міндоходів розповіли про порядок придбання торгового патенту

 

              Порядок придбання торгового патенту визначено пунктом 267.4. статті 267 розділу ХІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

              Згідно з підпунктом 267.4.1 пункту 267.4 статті 267 ПКУ для провадження передбачених цією статтею видів підприємницької діяльності суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем сплати збору заявку на придбання торгового патенту, яка повинна містити такі відомості:

     а) найменування суб’єкта господарювання, код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) та прізвище, ім’я, по батькові суб’єкта господарювання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи);

     б) юридична адреса (місцезнаходження) суб’єкта господарювання, а у разі якщо патент придбається для відокремленого підрозділу, - місцезнаходження такого відокремленого підрозділу згідно з документом, що засвідчує право власності (оренди);

     в) вид підприємницької діяльності, для провадження якої придбається торговий патент;

     г) вид торгового патенту;

     ґ) найменування документа про повну або часткову сплату збору;

     д) назва та фактична адреса (місцезнаходження) пункту продажу товарів, пункту з надання платних послуг, пункту обміну іноземної валюти, грального місця, позначення ”виїзна торгівля”;

     е) назва, дата, номер документа, що засвідчує право власності (оренди);

     є) період, на який придбається торговий патент.

              Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до цієї статті. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.

              Згідно з п.п.267.4.2 п.267.4 ст.267 ПКУ відомості, наведені в поданій суб’єктом господарювання заявці, звіряються з оригіналами або нотаріально посвідченими копіями документів, на підставі яких заповнена така заявка.

               У разі невідповідності відомостей, наведених у поданій суб’єктом господарювання заявці, документам, на підставі яких заповнена така заявка, або невнесення до заявки усіх необхідних відомостей, контролюючий орган має право відмовити у видачі торгового патенту суб’єкту господарювання.

 

 

 

 

 

 

© Ленинский районный в городе Луганске совет
Адрес: 91011, г. Луганск, ул. Котельникова, 17;
Телефоны: (0642) 53-22-40; (0642) 53-07-56.
Электронный адрес lenin-sovet@mail.ru