Информация Ленинской ОГНИ

 

Від сплати акцизного податку бюджет отримав майже 3 млн. грн.

            Як повідомив    начальник Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області Володимир Дубель, за шість місяців поточного року сплата акцизного податку склала 2,9 млн.грн.

            „Наповнення бюджету у непростих економічних обставинах, – це найкраще підтвердження сумлінної сплати податків. Така динаміка дозволяє з оптимізмом дивитись у майбутнє і є запорукою подолання негативних явищ в економиці”, – відзначив Володимир Степанович.

В Міндоходів навчають бізнес надавати звітність засобами телекомунікаційного зв’язку

            Вже багато суб’єктів господарювання  Ленінської ОДПІ у м. Луганську користуються електронними сервісами, а для новачків організовуються тематичні тренінги. Повідомив заступник начальника Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області Анатолій Шевчук.

              Такий захід нещодавно провели фахівці інспекції для представників бізнесу. Присутнім продемонстровано роботу сервісу «Електронний кабінет платника податків", за допомогою якого можна обладнати своє робоче місце, підготувати та відправити електронкою, переглянути інформацію про розрахунки з бюджетом та володіти усіма поточними змінами.

            Як відмітив Анатолій Михайлович: «У наш час будь-яка сфера діяльності стає практично повністю комп’ютеризованою, і буквально усі операції супроводжуються електронкою. Надання практичної допомоги платникам на шляху до освоєння новітніх технологій – один з напрямків роботи фахівців податкової інспекції».

            «З початку року платникам видано понад 1,3 тисячі договорів на отримання посилених сертифікатів відкритих ключів», - зазначив податківець.

            Він нагадав, що отримати ключі електронно-цифрового підпису можна за адресою: м. Луганськ, вул. Тімірязєва,12а.

За шість місяців землекористувачі Ленінської ОДПІ перерахували до бюджету понад 18 млн.грн.

Саме таку суму плати за землю сплатили платники до місцевого бюджету. В тому числі від юридичних осіб надійшло 15,6 млн. грн., а від фізичних – 2,9 млн. грн. Зазначив   начальник Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області Влодимир Дубель.

Він підкреслив, що позитивна динаміка надходжень пов'язана, в першу чергу, з проведенням системної роз'яснювальної роботи, мета якої - переконати бізнес-структури та громадян добровільно платити за використання земельних ресурсів.

На даний час на обліку в інспекції зареєстровано 27,6 тисячі землекористувачів, серед яких майже 0,9 тисячі – юридичні особи та 26,7 тисяч – приватні підприємці та громадяни.

«З метою повного обліку платників земельного податку та орендної плати спеціалісти органу Міндоходів постійно проводять звірки з суб’єктами інформаційного обміну», - підкреслив Володимир Степанович.

Перевіркам підлягають лише ризикові підприємства

            За січень-червень 2014 року відділом податкового аудиту Ленінської ОДПІ проведено 105 документальних перевірок. З них 13 - планові перевірки та 92 позапланових перевірок, донараховано до сплати в бюджет 5,8 млн. грн.

            «Сьогодні  перевіряються виключно ті підприємства, які свідомо ухиляються від сплати податків, або платять їх до бюджету не в повному обсязі, використовуючи непрозорі схеми»,- повідомила начальник управління аудиту Марина Виговська.

            У цьому році вже створені технічні можливості для проведення електронних дистанційних перевірок для малого бізнесу.  Дистанційно виявити факти зловживань, не турбуючи представників бізнес-спільноти, які ведуть «прозору» бухгалтерію, дозволяє автоматизована ризикоорієнтована система моніторингу.

Майже 80 відсотків надходжень місцевого бюджету складає податок на доходи фізичних осіб

            Повідомила заступник начальника Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області Тетяна Осипенко.

            Податок на доходи фізичних осіб є одним із найголовніших податків і використовується у податкових системах майже всіх країн світу. На сьогоднішній день даний платіж займає вагоме місце у формуванні доходної частини місцевих бюджетів.

            Як зазначила Тетяна Володимирівна, з початку поточного року до місцевого бюджету надійшло майже 174,5 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Податківець зазначила, що позитивна динаміка у надходженнях насамперед, пов’язана із підвищенням якості сервісного обслуговування  платників, покращенням податкового супроводження діяльності суб’єктів господарювання.

            Вона також підкреслила, що важливу роль у практиці міндоходівців відіграють робочі зустрічі з керівниками підприємств і підприємцями, спрямовані на протидію виплаті заробітної плати в «конвертах», забезпечення законодавчих гарантій оплати праці працівників.

 

Звіт з єдиного соціального внеску , надісланий до органів доходів і зборів поштою, не вважається поданим

 

Роз’яснили у прес-службі   Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області.

Відповідно до пункту 2.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів від 09.09.2013 № 454, звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів в один із таких способів:

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;

- на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;

- на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п’яти.

Звіт, надісланий поштою, не вважається поданим (п. 2.1 Порядку).

 

Платник єдиного податку не має права здійснювати такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних

Повідомили у прес-службі   Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області.

У разі, якщо фізична особа-підприємець під час провадження підприємницької діяльності, отримує доходи від видів діяльності, не зазначених в облікових документах, такі доходи оподатковуються за ставкою 15% (стаття 293 Податкового кодексу України).

ФОП може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає певним вимогам, та реєструється платником єдиного податку. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, з одночасним веденням спрощеного обліку і звітності.

У разі ж, якщо фізична особа отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України для платників податку – фізичних осіб.

Отже, фізична особа-підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

В Луганской области проверки предпринимателей сократились в два с половиной раза

C начала года в области количество плановых проверок субъектов хозяйствования по сравнению с аналогичным периодом прошлого года сократилось в два с половиной раза.

Об этом информагентству сообщил и.о. начальника Главного управления Миндоходов в Луганской области Василий Папу.

По его словам, сегодня подходы к проведению налоговых проверок принципиально изменились. Это связано с тем, что в аудите используется автоматизированная рискоориентированная система отбора предприятий для проверок, то есть проверяются только те плательщики, которые имеют риски неуплаты налогов.

«Сегодня наши специалисты проверяют только потенциальных нарушителей, в деятельность добросовестных предпринимателей мы не вмешиваемся», — акцентировал Василий Папу.

Он отметил, что по фактам нарушений действующего законодательства субъекты хозяйствования уплатили в бюджет почти 26 млн грн.

Ленинская ОГНИ в г. Луганске

по материалам

ГУ Миндоходов в Луганской области

 

Луганские "упрощенцы" уплатили в местные бюджеты более 96 млн. грн. единого налога

Как отметил и.о. начальника Главного управления Миндоходов в Луганской области Василий Папу, это на 7 млн. грн. больше, чем в январе-мае прошлого года.

По его словам, положительная динамика поступлений единого налога характерна как для частных предпринимателей, так и для юридических лиц.

С начала года физические лица, работающие на упрощенной системе налогообложения, перечислили в бюджеты территориальных громад 73 млн. грн. единого налога, что на 2,5 млн. грн. больше, чем в прошлом году. Юридические лица-«упрощенцы» уплатили 23 млн. грн. единого налога. Это на 4,5 млн. грн. больше, чем в 2013-м.

«Рост поступлений от «упрощенцев», - подчеркнул Василий Папу, - обусловлен не только законодательными изменениями, которые расширили возможности предпринимателей и упростили переход на уплату единого налога, но и повышением уровня культуры, социальной ответственности бизнеса».

Ленинская ОГНИ в г. Луганске

по материалам

ГУ Миндоходов в Луганской области

 

Налоговики Луганщины изъяли из незаконного оборота подакцизных товаров на 2,7 млн. грн.

Оперативники Миндоходов Луганщины изъяли из незаконного оборота подакцизных товаров на 2,7 млн. грн.

Об этом «Восточному варианту» сообщили в оперативном управлении ГУ Миндоходов в Луганской области.

Как сообщили в оперативном управлении ГУ Миндоходов в Луганской области, в ходе операции «Акциз-2014» изъято 1,4 тыс. литров спирта, более 24 тыс. бутылок алкогольных напитков, 32 тыс. пачек табачных изделий, свыше 47 тонн горюче-смазочных материалов.

С начала года оперативники провели 18 проверок юридических и физических лиц, работающих в сфере производства и оборота подакцизных товаров. В каждом случае выявлены нарушения. Уже принято решение об аннулировании 14 лицензий. Составлено 54 административных протокола за правонарушения, связанные с незаконным оборотом подакцизных товаров.

Напомним, операция «Акциз-2014» началась в январе текущего года. В регионе созданы штаб по организации и координации деятельности органов доходов и сборов, а так же рабочая группа по проведению оперативных мероприятий. В их состав вошли квалифицированные специалисты оперативных подразделений, подразделений контроля за оборотом и налогообложением подакцизных товаров, следственного управления финансовых расследований, налогового контроля и управления внутренней безопасности.

Ленинская ОГНИ в г. Луганске

по материалам

ГУ Миндоходов в Луганской области

 

Директор брянковского предприятия получил тюремный срок

Как сообщили в Главном управлении Миндоходов в Луганской области, в ходе следственно-оперативных действий специалисты выяснили, что директор брянковского общества с ограниченной ответственностью заключил соглашение с исполнительным комитетом Артемовского городского совета о проведении работ по капитальному ремонту жилых домов на общую сумму более 5 млн. грн.

По условиям договора он получил 1,5 млн. грн. предоплаты. Однако средства на ремонт не были использованы. Руководитель решил пойти другим путем. Прокрутив сделку с подконтрольной луганской фирмой, он легализовал полученные средства.

Приговором Брянковского городского суда руководитель общества с ограниченной ответственностью признан виновным в совершении преступлений, предусмотренных ч.5 ст.191, ч.1 ст.209, ч.2 ст.364, ч.3 ст.212 Уголовного кодекса Украины. Наказание - пять лет лишения свободы. Ему запрещено занимать должности на предприятиях, учреждениях, организациях независимо от форм собственности, связанных с выполнением организационно-распорядительных и административно-хозяйственных функций, сроком на три года.

В пользу исполнительного комитета Артемовского городского совета возмещено 580 тыс. грн. и строительные материалы стоимостью 935 тыс. грн.

Ленинская ОГНИ в г. Луганске

по материалам

ГУ Миндоходов в Луганской области

 

 

 

 

 

 

© Ленинский районный в городе Луганске совет
Адрес: 91011, г. Луганск, ул. Котельникова, 17;
Телефоны: (0642) 53-22-40; (0642) 53-07-56.
Электронный адрес lenin-sovet@mail.ru